| tadeee a întrebat:

Salut! Am si eu o intrebare… am parintii cu handicap, pot sa fiu insotitor la ambii?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru tine nu se poate, fiindca esti inca elev si nu poti face dovada ca ai cum sa-i ingrijesti, atata vreme cat esti la scoala si apoi acasa ai de facut teme, de invatat samd.
Cine se ocupa de ei acum?

| tadeee explică (pentru Violleta2022):

Da,dar nu mai sunt minor!

| Violleta2022 a răspuns (pentru tadeee):

Nu are importanta ca nu mai esti minor, important este ca esti inca elev si-i imposibil sa mergi la scoala si sa faci teme, dar totodata sa pretinzi ca ai grija de doi handicapati.

| Celdrept a răspuns:

Cred ca da. Iei bani frumoși după eihee hee

| Simpatic a răspuns (pentru Celdrept):

Pai unii in aceasta viata numai acest statut il au si anume fie de insotitor, fie de asistat social sau de indemnizatwinking

si nu, nu are cum sa fie 1 insotitor la 2 persoane!

| MrTech1HD a răspuns:

Atâta timp cât ești major, da!