| Gurgiu a întrebat:

Salut, am și eu o întrebare, am vandut o mașina pe data de 6 Ianuarie, am scos-o de la fiscal am luat banii de pe asigurare și băiatul ăla nu stiu ce a făcut, s-a dus sa-i scoată carte noua a mașinii ca sa înscrie iar mașina cu alt motor și cică el nu stiu ce a făcut ca băgat mașina înapoi pe fiscal, dar de la proprietarul vechi. Adică de la mine, e posibil așa ceva? I-a dat carte noua la mașina dar talonul l-a păstrat pe vechi. E posibil sa fi făcut el ceva și sa fie trecută mașina înapoi pe numele meu?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia de citeste aici ce trebuie facut cand vinzi o masina:

https://automobile101.ro/......-o-masina/

suntserios
| suntserios a răspuns:

La finante nu are cum sa treaca el masina inapoi pe numele tau
dar daca nu a facut transcrierea la politie, masina apare inca inmatriculata pe numele tau

| Gurgiu explică (pentru suntserios):

El mi-a revândut mie mașina fără ca eu sa știu semnat in locul meu și scos de la fiscal de la el, ce pot sa pățesc in situația asta?

| suntserios a răspuns (pentru Gurgiu):

Il dai in judecata pentru fals in acte si gata