| Mar1usStoian a întrebat:

Salut! Am terminat orele de condus pentru categoria B si vreau sa stiu daca pot susține proba teoretica chiar daca nu am 18ani, cu toate ca am buletinul de 18 ani?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate legea spune clar ca NU se poate sustine nici un fel de examen, pana nu implinesti varsta de 18 ani!

Este socant sa spui ca ai terminat scoala de soferi dar tu nu ai habar de legislatie, ca de erai pregatit stiai ca-i ilegal sa sustii examen auto inainte de implinirea varstei de 18 ani.

Eu te sfatuiesc sa pui mana serios pe carte, sa inveti din scoarta in scoarta Legislatia rutiera, ca de pici examenul, ajungi sa te reprogrameze prin noiembrie sau decembrie.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu poti.

| goguPatent a răspuns:

Nu, nu poti. Ce crezi ca daca ti-ai schimbat buletinul ai facut si 18 ani?

| MiraMiraMira987654321 a răspuns:

Nu,nu poti. Si CI ala scos mai devreme arata ca INCA NU ai 18 ani.