| coadadematura a întrebat:

Salut,anul acesta voi intra clasa a 9-a la filozofie si cand voi termina clasa a 12-a si voi lua bacul(sper) as vrea sa ma angajez la politia de frontiera.Ce ar trebui sa fac pe viitor ca sa ma angajez la politia de frontiera?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa terminarea liceului, cu diploma de bacalaureat, va trebui sa urmezi Scoala de Pregatire a Agentilor Politiei de Frontiera "Avram Iancu" din Oradea (pentru subofiteri) sau Academia de Politie (pentru ofiteri).

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Academia sau postliceala de la Oradea