| VTX a întrebat:

Salut.As dori sa iau si eu permisul auto dar nu stiu absolut nimic despre procedura de obtinere.Trebuie sa vorbesc intai cu un instructor? Ce act trebuie sa iau primul ...etc

Răspuns Câştigător
| Alesia87 a răspuns:

Prima data trebuie sa vorbesti cu un instructor.El iti va spune exact de ce acte ai nevoie.In mare trebuie sa iti faci un dosar, in care sa adaugi : copie buletin, cazier (se ia de la politie si are termen de valabilitate 1 luna, daca imi mai aduc aminte bine si costa 15 ron maxim), analize medicale (test psihilogic, analize ca nu suferi de vreo boala, ca nu ai probleme cu vederea), chitanta ca ai platit inscrierea la scoala de soferi..si cam atat imi aduc aminte. Dar cel mai bine iti sugerez sa vorbesti cu intrustorul, el este mai in masura sa iti spuna exact ceea ce trebuie, deoarece in fiecare an se schimba legi, se scot/introduc alte tampenii. happy Succes cu scoala de soferi

1 răspuns: