| CopiluProblema a întrebat:

Salut,as vrea sa achizitionez o rozeta de box si sa o port dupa mine pentru legitima aparare (liceul meu este in apropierea unu cartier cu tigani si mai apar borfasi dinacestia la iesirea din liceu si se mai iau de unu altu), vreau sa stiu daca am voie sa o iau cu mine (sa o tin in ghiozdan sau un buzunar)am 16 ani

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Robinetul este arma alba asa ca nu prea ai voie cu el pe nicaieri, in niciun caz intr-o institutie de invatamant.

Daca iti iei, il tii in buzunar. Nu va astepta nimeni sa iti scoti tu robinetul din ghiozdan, in caz de scandal.

Ai grija, totusi. E de preferat sa iti iei cateva palme sau pumni decat sa lovesti un gipsy cu robinetul. Cand se va intoarce dupa tine nu va fi singur. Iar tu nu vei iesi deloc bine din respectiva intalnire. Cand faci o chestie de genul asta trebuie sa fii pregatit sa mergi pana la capat si sa intelegi foarte bine urmarile deciziilor tale.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai voie cu rozeta in institutii publice (cum este si liceul) si nici la manifestatii publice.

| itexpert a răspuns:

Ai voie, dar daca o scoti sa dai cu ea mai rau faci, s-ar putea sa se enerveze si mai tare.de curiozitate, ce liceu e asta de care zici?

| CopiluProblema explică (pentru itexpert):

Lazar edeleanu Ploiesti