| Alexandru_Gheorghe_1997 a întrebat:

Salut, aseara eram cu niste prieteni la scara blocului si un prieten s-a dus la magazin si a avut conflict cu un om sub influenta alcolului si am sunat la 112. A venit un echipaj dar i-am dat doar numele si datele nasterii cel care a fost victima a dat cnp si a semnat proces verbal cum ca daca vrea sa ii faca plangere in decurs de 3 luni dar el nu vrea sa depuna plangere.
O sa fim chemati la sectie sau o sa imi vina citatie acasa?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca prietenul tau nu depune plangere penala atunci nu se intampla nimic, respectiv nu veti fi chemati nicaieri.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O sa va vina citatie acasa ca sa mergeti la sectia de Politie, insotiti de pairnti, daca sunteti minori.

| Alexandru_Gheorghe_1997 explică (pentru Violleta2022):

Politistul ne-a spus ca nu ne vine nimic noua acasa ca nu are treaba cu noi ideea e ca decat un baiat a avut cearta eu doar am sunat atat

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexandru_Gheorghe_1997):

Daca voi ati fost martori si se ajunge la proces, veti fii chemati cu siguranta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu va depune plângere, se încheie aici.