| nogayman a întrebat:

Eu am fost implicat intr-o chestie mai ciudata acum vreo 2 luni stateau 2 prieteni de-ai mei pe un gard, eu cu baiatul care primeste telefon azi de la politie eram la magazin si atunci s-a intamplat sa-l bata pe un tip care a venit s-a luat de ei si a incercat sa-i bage in masina, i-a dat un pumn sub barba si tipul a facut plangere la politie si ieri l-a sunat pe un prieten sa se duca la politie... si baiatul ala a zis ca trebuie sa ma prezint si eu, si eu i-am spus ca fara citatie nu ma duc... sau macar sa ma sune politistul.Ce se poate intampla daca nu m-am dus?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa te prezinti pana nu ai fost citat sau chemat in alt mod.
Cand te vor chema vei declara ca nu ai asistat la incident si nu poti spune ce s-a intamplat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu îţi zic să te duci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti se va mari alezajul in inchisoare sau la arest. sa ai cu tine crema!

| IIIshaneIII a răspuns:

Tu esti martor,daca erai inculpat, veneau ei si te cautai, insa esti obligat de lege sa cooperezi cu ei, daca nu cooperezi ei oricand te pot transforma in incultpat, daca esti martor esti trecut in dosar ca martor si nu ai nici un stres

| BububucatorulBubycus a răspuns:

Nu daca ati trimite citatie ca martor trebuie sa te prezinti obligatoriu

| nogayman explică (pentru BububucatorulBubycus):

Eu nu am vazut cand l-a pocnit pe ala, eu si cu baiatul care a primit telefon azi am fost la magazin in timpul actiunii deci nu stiu daca suntem martori

| BububucatorulBubycus a răspuns (pentru nogayman):

Daca el a zis ca ati fost poate sa aiba o scapare fata de cel batut pentru ca ...candanvinui pe cineva ca te-a lovit trebuie sa ai martori sau semne eventual cand nai martori se scoate certificat medicolegal, daca va cheama va prezentati spunati ce ati vazut sau ce stiti si gata nu patiti nimic...

| nogayman explică (pentru BububucatorulBubycus):

Noi eram cu ala care l-a lovit nu cu ala care a fost lovit

| BububucatorulBubycus a răspuns (pentru nogayman):

Aceeasi problema ori cu ala ori cu care va lovit va pus martori