| AmarruShakur a întrebat:

Salut. Astazi am facut o depasire cu masina in zona unei treceri de pietoni, intrand in depasire cam cand eram cu rotile din spate pe aceasta. Aveam un duster de politie in spate, insa nu m-a somat sau atentionat in niciun fel. Intrebarea mea este: e posibil ca in situatia in care el nu m-a oprit la fata locului, sa imi trimita o instiintare de suspendare permis acasa?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

3 curiozitati am pentru cei care pun intrebari de genul asta...

1. Chiar aveti impresia ca politie romane ii pasa de cei care incalca legile de circulatie inca sa fi ajuns l-a trimis acasa chestii?
2. Daca va e frica de fiecare besina pe care o dati in trafic de ce nu va abtineti?
3. Si daca va vine acasa vreo amenda, ce putem noi pe TPU sa facem?

Raspunsul la intrebarea ta e la numarul 1 ca sa nu zici ca nu raspund.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Probabil nu au bagat de seama.
Oricum, inainte de a te sanctiona, te vor chema la politie pentru a te intreba cine a condus masina in data si ora savarsirii contraventiei.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim dar daca ai masisna si permis respectă regulile de circulatie si nu fă tu pe desteptul, ca acum stai cu teama daca vine acasa amenda? Ț Daca vine o vei plătii deoarece tu esti vinovat si ai actionat asa ca asa ai vrut, pe trecere de pietoni opresti nu intrii in depasire, daca erau oameni îi accidentai nu?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Doar daca avea radar si acela pornit.