| anonim_4396 a întrebat:

Aveam in jur de 20km/h peste limita in localitate. Am observat prea tarziu un Logan de politie MCV stationat pe sensul opus. Cand am trecut pe langa ei, domnii se uitau direct la mine.

Intrebarea este, voi primi vreo instiintare acasa sau vor veni personal sa intrebe cine a condus masina pe data de X la ora Y, din moment ce nu m-au oprit atunci? Daca da, peste cat timp?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca te-au prins si nu te-au oprit si daca esti proprietarul masinii pot sa-ti trimita acasa o instiintare, pentru a te prezenta la politie, sa spui cine a condus masina si apoi sa te amendeze.

| edit28 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Peste cat timp as putea primi instiintarea?

| Ioandelasal a răspuns (pentru edit28):

N-am de unde sti cat de repede se misca politistii de acolo, dar poate fi 5-10 zile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se mai oboseste nimeni sa iti trimita acasa, daca nu te a oprit asta e, ai scapat

| TrăieşteClipa a răspuns:

Vitezometrul indica mai mult cu 10% in functie de uzura anvelopelor, iar politistii seteaza radarul sa inregistreze dupa 10km depasiti.
Tu erai cam la limita si nu si-au batut capul cu tine.
Daca aveai peste 30 deveneai un potential client.

| Sarcopt a răspuns:

Dacă era pe partea opusă nu are cum să te ia, doar dacă stătea unul cu camera în portbagaj

| Staif a răspuns:

Vei primi poza si amenda cam in 2-3 luni. Nu scapi.