| AndreiSuveranul2000 a întrebat:

Salut ce părere aveți de faptul ca suveranii sunt discriminații de societate.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-ai schimbat numele de utilizator dar debitezi aceleasi ineptii.
Nu societatea ii discrimineaza pe asazisii suverani, ei se discrimineaza singuri, vrand doar drepturi, in primul rand recunoastere si nici un fel de obligatii, acestea sa fie doar pentru ceilalti, in primul rand obligatia sa-i accepte.

| johnnny123 a răspuns:

Păi în primul rând, din punct de vedere legal nu exista așa ceva. Faptul că te autointitulezi "suveran" nu înseamnă absolut nimic.

În al doilea rând, atâta timp cât trăiești într-o țară care are niște legi și te folosești de lucrurile din acea țară care sunt rezultatele unui sistem organizat și bazat pe acele legi, nu poți să fii suveran.

Dacă folosești un sistem de drumuri care sunt construite în conformitate cu niște legi de către niște oameni plătiți în conformitate cu niște contracte legale, nu poți să te numești suveran. Dacă deschizi robinetul și te speli pe mâini cu niște apă care vine printr-o rețea de apă construită în conformitate cu legile unei țări de către o companie, nu poți să te numești suveran. Aceeași logică se aplică pentru absolut orice, de la case până la bețișoare de curățat urechile.

Nu poți pe de o parte să te declari suveran și să refuzi să te conformezi regulilor, dar pe de altă parte să te folosești de rezultatele muncii unor oameni care au respectat acele regului.

Dacă vrei să fii suveran, caută o insulă de 100 mp în apele internaționale și du-te și fii suveran acolo. Nu consuma curentul, mâncarea, apa și gazul oamenilor care plătesc taxe și impozite pentru ca acele lucruri să existe.

Din cauza asta "suveranii" sunt discriminați în societate. Pentru că susțin o idee complet aberantă care nu are nici o legătură cu realitatea și care dacă s-ar implementa pe scară largă ar însemna sfârșitul civilizației.

| AndreiSuveranul2000 explică (pentru johnnny123):

Statul roman și toate legile acestuia sunt o creație pur artificiala, oricine poate folosii șosele sau spiralele indiferent sub ce regim au fost construite.

| suntserios a răspuns (pentru AndreiSuveranul2000):

Deja trolezi fara sa stii despre ce vorbesti. Ai crezut tu ca iese ceva interesant, dar esti cam dezinformat.
Afla ca sosele au fost construite din impozitele cetatenilor romani.
Tu daca nu vrei sa recunosti societatea, nu ai niciun drept sa beneficiezi de ce iti pune acesta la dispozitie.
Incearca alte intrebari despre suveranii, nu astea cu drepturile, ca nu au sens.

| johnnny123 a răspuns (pentru AndreiSuveranul2000):

Nu numai statul român și legile acestuia sunt o creație pur artificială, ci orice formă de organizare a oamenilor din întreaga istorie a omenirii este o creație artificială. Asta este definiția "artificialului". Artificial = creat de om

Asta nu înseamnă că ai dreptul să beneficiezi de rezultatele unei forme de organizare "artificială" fără să respecți regulile acelei organizări.

Ai două variante: poți să participi la această creație artificială și să respecți regulile, sau poți să nu participi la această creație artificială, dar asta înseamnă să nu mai ai niciun fel de interacțiune cu ea.

Și fotbalul este o creație artificială. Dar dacă vrei să joci fotbal cu alți oameni, trebuie să respecți regulile fotbalului. Nu poți să spui "eu sunt un suveran al fotbalului și mie nu mi se aplică regulile sportului. Eu pot să iau mingea în brațe și să fug cu ea, în timp ce adversarii trebuie să respecte regulile."

Este chiar atât de greu de înțeles?

| AndreiSuveranul2000 explică (pentru suntserios):

Impozitele în sine reprezinta o chirie,pe care statul te obliga sa o dai și tu practic nu primești aproape nimic în schimb,dacă eu de ex am o mașina de ce sa fiu obligat sa plătesc taxe și impozite? străzile,autostrăzile,spitalele,etc nu sunt ale statului roman căci ale noastre (a poporului) iei doar au construit sau asfaltat pământul nostru și acum iei ce zic, dacă le-am pus beton, acum să le luăm și banii la fraieri.

Practic eu am tot dreptul sa beneficiez de șosele, spitale, etc pentru ca e dreptul meu, acestea sunt bunuri publice făcute sa fie utilizate de noi.

| suntserios a răspuns (pentru AndreiSuveranul2000):

Da sunt drumuri publice pentru cei care plătesc taxe ai impozite si care apartin societatii. Suveranii sunt niste bufoni care vor doar drepturi. Trebuie sa fii complet cretin sa ceri unei societati sa iti faca drumuri dar tu sa nu plătești nicio taxa. Efectiv imbecil sa crezi ca asa functioneaza lucrurile.

| Bizon95 a răspuns:

"discriminati"?!?
poti sa imi dai un exemplu?!?
si NU, politia care ii duce la sectie pentru ca nu au acte, NU SE PUNE

chiar dpdv legal, ar trebui deportati, pentru ca ESTE ILEGAL sa fii pe teritoriul unei tari fara acte in regula, mai ales cand declari sus si tare ca "nu esti cetatean roman"

| christine99 a răspuns:

Filmeaza-te si explica-ne mai multe despre treaba asta, sa mai rada si internetul laughing