| bogdan12321132231 a întrebat:

Salut, ce parere aveti de noul premier?
Personal consider ca am cazut din lac in put de cand a plecat ponta.
Dacia ciolos mi se pare si mai prost ca ponta. Consider ca un politian e mult mai bun ca un tehnocrat pentru conducere, mai ales ca asta e veterinar si e invatat cu spaga fata de ce era ponta.
Voi ce pareri aveti?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Consideri foarte prost. Prim ministrul e practic un manager de tara. Managerul trebuie' sa se asigure ca ceea ce conduce nu da draq faliment, nu sa minta investitorii. "asta e veterinar si e invatat cu spaga fata de ce era ponta" - asta denota ca habar nu ai despre nici unul dintre ei. Ponta are zero experienta in functii reale cu rezultate palpabile, e doar o marioneta. Ciolos nu a fost numit la UE pe ochi frumosi. Problema e ca tara se afla intr-o situatie catastrofala si probabil si el e cu sula in coaste ca sa ia masuri popooliste de doi lei (vezi marirea salariului minim si a pensiilor speciale, de exemplu).

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consider ca trebuie sa nu vorbești asa ceva în public ca poate îți rupe cineva picioarele...

Zi-mi tu om care îl iubește pe ponta...

Las-o balta.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai fi mirat sa afli citi il iubesc pe copy-ponta sau ii gasesc scuze.