| Alin_Andrisoaie_1990 a întrebat:

cunoaște cineva legile din Danemarca pentru furt din magazine?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil ceva inchisoare. Nu cred ca este vreo tara europeana care sa pedepseasca altfel furtul

| doctorandus a răspuns (pentru suntserios):

In Olanda s-au dat pedepse cu munca in folosul comunitatii pentru viol/incest, darmite pentru furt.

| doctorandus a răspuns:

Eu nu le cunosc. Parerea mea e sa-ti recunosti fapta si sa-ti zici ca-ti pare rau de ea si sa ceri sa-ti dea o pedeapsa care sa nu-ti strice viitorul.