| Ionut12437 a întrebat:

Salut,dacă am 17 ani și mi-am luat permisul în Anglia pot conduce și în România?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate in mod legal.
Fiecare tara are legi si reguli proprii de circulatie si trebuie respectate. In Romania ai nevoie de permis de conducere cu categoria B si acesta se obtine de la 18 ani, daca nu-l ai si circuli pe drumuri publice comiti infractiunea de conducere cu permis necorespunzator categoriei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poți. Legislația din România nu permite treburile alea că în Anglia. Ai nevoie de 18 ani și categ B

| ReddY25 a răspuns:

Nu

| mi25 a răspuns:

Nu! In fiecare tara trebuie respectata legislatia acelei tari.

| DontBeMad a răspuns:

? In Anglia, la 17 ani ai provisional. Nici in Anglia nu poti conduce de unul singur. Trebuie sa ai pe cineva in stanga cu permisul Full UK sau EU de cel puțin 3 sau 5 ani.

| 22963721927Andrei a răspuns (pentru DontBeMad):

Ba da poți, ești prost Informat, am 17 ani si conduc singur cu permis full, de la 17 ani poti da de permis, și imediat ce iei și orasu ai permis full, dacă reușești la 17 ani îl ai de la 17 și conduci singur, nu știu cine ți-a zis tâmpenia ca nu poți