| Anonim12111 a întrebat:

Salut! Daca in urma cu cateva ore eu mergeam cu bicicleta linistit, nefiind atent era o masina parcata pe carosabil si am intrat in spatele ei, eu neproducand nicio paguba masinii, nu aveam viteza doar am intrat foarttte putin in ea si eu am plecat de acolo dupa ce am vazut ca nu sunt pagube poate sa ma dea la politie si daca da, ce patesc?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ai distrus ceva la masina nu are de ce sa te reclame la politie, asa ca nu te va reclama.

| Anonim12111 explică (pentru Ioandelasal):

Nu stiu, ma gandesc ca am fugit? si de asta dar nu am fugit

| Ioandelasal a răspuns (pentru Anonim12111):

N-are nici o importanta, nu ai condus o masina.

| Anonim12111 explică (pentru Ioandelasal):

Pai si daca nu conduc o masina si eram pe bicicleta si plec, nu e sanctiune?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Anonim12111):

Ti-am spus foarte clar: daca nu ai distrus ceva nu este nici infractiune si nici contraventie, la fel si daca pleci nu este infractiune sau contraventie.
Ce n-ai inteles?