| SpikeSpigel a întrebat:

De cateva zile imi bat capul cu o mobra hoinar, ieri am terminat restaurarea, nu e facut perfect, dar e buna. Vreau sa o inmatriculez pe primarie, stau in localitatate.
Problema este ca eu am doar cartea (nu e pe numele meu).
Ce trebuie sa fac ca sa o pot inmatricula (nici nu stiu daca mai traieste proprietarul)?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ai nevoie de un contract de vânzare cumpărare între proprietar (sau moștenitorii lui, dacă acela o fi murit, cum zici tu) și tine, certificat fiscal etc.

| SpikeSpigel explică:

Am o dunga pe ecranul telefonului si nu se vede in anumite locuri
'Am doar cartea'

| InvatamProgramare a răspuns:

Ca sa o inmatriculezi trebuie sa mergi cu proprietarul mobrei. Altfel cum justifici ca este a ta? Se poate considera ca ai furat-o.