| Catalin_Cata_1990_KM3k a întrebat:

Salut,

De ce pe Facebook nu mai pot schimba o postare pe public acum am acolo la aia care pot schimba doar :

prieteni,prietenii prietenilor,prieteni cu exceptia...
anumiti prieteni,doar eu,familie,prieteni apropiati,scoala cu clasele...
zona constanta si personalizat, eu vreau pe public, ce as putea face?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte de toate verifica si albumul in care postezi. Daca ai postat intr-un album care are confidentialitate prieteni, atunci toate pozele se posteaza automat cu confidentialitate prieteni. Editeaza albumul, fa-l public si apoi ai sa vezi cum totul apare ca postare publica pentru toata lumea.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si asigura-te ca albumul caruia vrei sa ii schimbi confidentialitatea nu este evidentiat in profil. Daca este evidentiat in profil si setat cu confidentialitate prieteni de ex, stergi evidentierea, setezi album public, apoi evidentiezi din nou in profil. Daca nu faci asta, nu te va lasa sa modifici setarea albumului.

| dragos2017 a răspuns:

Pai cand postezi ceva pe Facebook este publica, de acolo poti alege daca vrei sa o vezi doar tu, prietenii, familia, etc.