| Dodi356 a întrebat:

Salut. Deci mi-a fost suspendat permisul pentru depasire 60 de zile. Am primit dovada cu drept de circulatie insa in aceeasi si mi-a fost luata de alt politist si dovada pentru vorbit la telefon si am mai primit inca 30 de zile. Primul a dat 6 puncte al 2 a lea inca 4. Nu se mai adauga nimic la cele 90 de zile de suspendare nu? Adica o sa pot sa l.ridic linistit de la politie dupa ce trece aceasta perioada de 90 de zile? Punctele se sterg cand ti se suspenda permisul? Va multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Nu se mai adauga nimic la cele 90 de zile, astfel ca il vei putea ridica dupa expirarea acestei perioade, care a inceput la data luarii dovezii.
2.Da, punctele se anuleaza in cazul suspendarii dreptului de a conduce.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De fapt mă bucur că ți l-au "umflat". Din ce spui ești un pericol public!

| Dodi356 explică (pentru sierra1):

Cred ca nu stii ce vorbesti desteptule. Era o depasire interzisa pe autostrada cu camionul, deci 2 benzi in acelasi sens daca macar stii ce s alea. Si cu vorbitul la telefon prietene. 1. Eu n am timp ca tine sa ma opresc ca boul pe avarii sa vorbesc la telefon cu firmele. Si in al 2 lea mai pericol esti tu care cel mai probabil pui frana aiurea fara ca macar sa realizezi ce ai facut in fata unui camion

| sierra1 a răspuns (pentru Dodi356):

" Dodi356 : Eu n am timp ca tine sa ma opresc ca boul pe avarii "

1 bou îi tac-tu, ok?
2 la tine legea nu se aplică, tu fiind special? nu ești mami, nu ești!
Ești doar un pericol public