| DorianCapone a întrebat:

Salut! Din cate am inteles buletinul se poate reînnoi cu 180 de zile! Iar eu pe data de 4 februarie 2024 împlinesc varsta de 18 ani, sa zicem ca deja sunt in scoala de soferi si ma duc cu 2 3 săptămâni înainte de 18 ani sa-mi fac buletinul! Buletinul il obtin inaintea varstei de 18 ani(asa am inteles), iar întrebarea pe care o am este : Avand buletinul de 18 ani in mana dar eu nu am varsta de 18 ani pot sustine cu o săptămână sau 2 proba teoretica la examenul auto?(Multumesc!)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate, deoarece nu ai varsta minima prevazuta pentru respectiva categorie.
Cartea de identitate (ca buletin nu cred ca ai vazut) dovedeste doar datele personale si nu da drepturi in plus.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Buletinul nu îți schimbă varsta

Răspuns utilizator avertizat