| Wordofthat999999 a întrebat:

Salut! Este adevarat ca în alte tari de ex Bulgaria, Albania și Rusia îs mai sărace decât noi și acolo sunt salariile mult mai mici decât aici?

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce inseamna pentru saracia?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Freya1 a răspuns:

Dap.Sunt multe țări mai sărace decat noi.
Până si in ucraina, minimul pe economie e de 100/120€.

| Wordofthat999999 explică (pentru Freya1):

Și Rusia și Bulgaria la fel? Dar poate au alte preturi

| mgtow a răspuns (pentru Freya1):

Daca ar fi salariu asa mic in ucr, nu ar avea refugiatii volvo, bmw si porsche de ultima generatie lasate in parcarea din Otopeni ca sa plece in Germania

| Freya1 a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Nu stiu exact daca sunt mai sărace, dar clar au preturi mai bune ca noi.

| Freya1 a răspuns (pentru mgtow):

Pai si la noi sunt destui ce au masini de genul.Eu vorbesc de oameni de rand, nu de afaceriști ce sunt peste tot.
Plus ca la ei, preturile sunt mult mai mici.Chiar ei au spus, ca sunt saraci, dar au preturi mult mai accesibile decat la noi.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Freya1):

@Mgtow, pe care se vede ca nu il ignor degeaba:
Au trecut prin tara vreo 85000 daca nu deja peste 100.000, o parte au ramas. Dintre aia peste 70.000 care au plecat, sa zicem, cate mii de Volvo, BMW, si Porsche ai vazut in parcarea din Otopeni?

| Wordofthat999999 explică (pentru Freya1):

Exact și noi avem o groaza cu mașini de lux dar toți au

| Freya1 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Au fost o grămadă ce au venit cu masini decente, pe jos sau cu bacul.Si in zona mea in peco, era o familie de ucrainieni intr-o masina de buget ce nu aveau unde dormi.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Freya1):

Exact. Si chiar daca erau masini "de xx.000 EUR" asta nu inseamna ca erau luate de noi. Sau ca aia erau eu stiu ce mega-interlopi. Daca ai o firma de transport, sa zic, si ti-ai luat un SUV de 100-150.000 EUR in leasing, incepe razboiul, armata iti rechizitioneaza toate mijloacele de transport, iar tu iti pui copiii si 2-3 chestii in masina si pleci, asta inseamna oare ca esti eu stiu ce mega-oligarh si nu ai nevoie de nici un ajutor? Interesant cum se arunca romanii sa judece pe altii care fug de razboi dar nu judeca proxenetii si politicienii corupti despre care se stie sigur de unde au banii...

| Freya1 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ca esti bogat sau sarac, tot civil ce moare intr-un razboi esti.
Multi ar trebui să iasă de pe jocurile de pe pc, si sa realizeze ce inseamna război in viata reala.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Freya1):

Da, dar totusi in unele cazuri faptul ca ai niste bani deoparte s-ar putea sa iti deschida niste porti si sa iti ofere niste sanse in plus la viata. Nu e corect, dar asta e...

| Wr3nch a răspuns:

Rusia sigur nu kekw. Albania si Bulgaria probabil.

| Dismally a răspuns:

In Albania da, e mai rau decat la noi. Bulgaria si Rusia sunt cam la fel, in Rusia multe salarii sunt similare cu cele de la noi dar au preturi mai mici.

| Brizbriz a răspuns:

Si Bangladesh e mult mai saraca decat noi si salariile sunt mult mai mici, de ce te limitezi numai la alea 3?