| Aalexander a întrebat:

Salut.
Eu sunt de parerea ca amenda pentru centura ar trebui exclusa deoarece prin nepurtarea centurii iti asumi un risc iar prin acest rist nu esti dator cu explicatii in fata legii deoarece iti pui viata ta in joc, nu a altora.
In cel mai bun caz purtarea centurii poate fi recomandata, nu interzisa.
Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| TheDarkDragon a răspuns:

Pai politia lucreaza pentru binele si siguranta cetateanului.Si ma rog, nu stiu daca e bine sau rau daca ti se da amenda, dar pentru binele tau, ideal ar fi sa porti centura.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Unde legiuitorul nu distinge, nici noi nu distingem, da?
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce ai cu centura de esti asa de revoltat? ai luat o amenda?

| Wehrmacht a răspuns:

Corect! Cum a spus vingo.Aia lucreaza pentru siguranta noastra.Dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne spuna ce sa facem cu viata noastra. Daca eu aleg sa nu o port nu o port si gata. Daca iau pe cineva in masina ii zic sa si-o puna daca vrea si gata.

| AlexeHellsing a răspuns:

Amenda pentru centură nepusă este necesară în primul rând datorită faptului că cei mai mulți șoferi sau pasageri din dreapta nu sunt conștienți de riscul pe care și-l asumă. Sper că ți-am dat un motiv destul de bun...

| KateMiddleton a răspuns:

Bine,daca tu nu poti centura, atunci amenda chiar poate fi aminata.Dar daca cei care se afla cu tine in masina nu poarta centura? Doar tu raspunzi pentru viata lor, cel care sta linga tine in fata trebuie sa poarte centura.

| adrew a răspuns:

Asculta sint statistici care arata nivelul mortalitatii in accidente cu centura pusa si fara, asa ca nu fa pe desteptul si poarta centura

| CălinPL a răspuns:

Regula cu centura nu trebuie interzisa!

| Andutzu01 a răspuns:

Nu sunt de acord cu tine.
doamne fereste nu porti centura si te izbesti in alta masina direct in parbriz zbori