| Filipoiu_Andrei_1989 a întrebat:

Eu sunt sofer incepator si in momentul asta sunt in italia.Aici s-a dat lege in februarie : soferii incepatori cu o vechime in conducere mai mica DE 3 ani nu pot conduce masini mai puternice de 55 kw (74 HP) Eu sunt roman nu italian, ar trebui sa o respect? Vreau un raspuns de la cineva care stie!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Indiferent de cetatenie trebuie sa respecti legile statului pe teritoriul caruia te afli, asa ca si tu trebuie sa respecti legea italiana.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti in Italia respecti legea statului respectiv