| rezervatro a întrebat:

Ii expira zilele astea buletinul fratelui meu, care este plecat din localitate...stiti cumva daca va primi amenda cand va merge sa-si faca noul buletin, pentru ca nu si l-a facut la timp, sau daca poate sa stea mai multe zile fara el, pana va reveni in localitate? daca da, cate? si amenda, daca se da,.ce suma(poate stiti, zic si eu) tonguehappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Riscă, dar nu cred că va primi dacă se va prezenta în timpul cel mai scurt posibil... când poate.

3 răspunsuri:
| MonnicaM a răspuns:

Nu cred ca primeste.Stiu si eu un astfel de caz, insa acea persoana a primit doar o instiintare de la politie, atat.happy

| ionuziuli a răspuns:

Nu primeste nicio amenda ca si fratele meu mai mare nu si-a facut buletinu la timp si nu i-a dat amenda

| rezervatro explică (pentru ionuziuli):

Scuze ca nu ti-am dat funda tie...da sincer, nu era chestia aia la tine, unde sa dau funda...nuj de ce.