| DeuţuL a întrebat:

Salut.Legislatia de la scutere care s-o facut pana acum mai este valabila, pot sa conduc scuteru cu pedale (gen piagio ciao) doar cu legislatia?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti, iti trebuie permis de conducere de categoria AM.
Pana la 19.01. 2014 il puteai obtine sustinand doar testul practic (conducere in poligon) daca aveai certificatul de absolvire a cursului de legislatie rutiera. Acum trebuie sa faci scoala de conducere si sa sustii testele teoretic si practic.

2 răspunsuri:
| figaro a răspuns:

Salut,nu se mai poate, iti trebuie cat A peste 49 cmc iar sub 49 cmc poti conduce cu B-ul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai nevoie de permis cat AM pentru 49cc