| Sevilla a întrebat:

Lucrez la o firma de paza și doresc sa-mi iau câteva zile libere și mi s-a zis ca zilele acelea îmi vor fi tăiate din ore..conform cudului muncii ai dreptul a 2 zile libere pe luna. As dori niște păreri

2 răspunsuri:
| lmateiu1992 a răspuns:

Buna! Cred ca ar trebui sa ceri parerea unui avocat. Uite aici o firma de avocatura www.avocatscarlat.ro Bafta!

| Nicolae_Cosmin_1994_jM4s a răspuns:

Iti zic ce stiu. Ai un numar de 21 de zile de concediu din partea statului. Zile care sunt platite. Deci nu ar trebui sa iti taie din ore. Zic eu.