| Anabsk a întrebat:

Buna tpu...detin o mare problema... Sefii mei actuali nu doresc sa imi plateasca zilele legale libere pe care le-am lucrat de la inceputul anului si nici nici zile libere nu mi-au acordat in schimbul lor... Plus ca lucrez 12/24...Ce ma sfatuiti sa fac ca nu e corect cum procedeaZa

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti reclama la ITM si, daca nu se rezolva, te poti adresa instantei de judecata.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Se intampla adesea asemenea magarii din partea patronatului. Ai doua variante: ori pleci capul si accepti aceasta situatie, ori le faci o reclamatie, dar dupa aceea iti cauti alt loc de munca, ca-ci dupa aceea iti vor face zile fripte. Tu alegi.

| K0sti a răspuns:

Te duci la oficiul fortelor de munca si faci sesizare!