| RamboxxL a întrebat:

Salut, lucrez la o firmă si am cerut și eu o săptămână de concediu... dacă nu mi-o aprobă și eu nu vin la munca ce poate sa imi faca?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In asemenea caz iti pot desface disciplinar contractul individual de munca, pe motiv de absente nemotivate.

| mgtow a răspuns:

Te da afara daca vrea sau iti tine morala la birou cand te intorci

| darrio2007 a răspuns:

Nu spui de cand lucrezi la acea firma. Daca nu intrunesti conditiile de acordare a sapatamanii de concediu, nu are cum sa iti dea. Daca nu te duci la munca, ti se poate desface contractul de munca pe baza zilelor nemotivate in care nu te-ai prezentat la serviciu.

| GouDidodino a răspuns:

Te da afara

| Anonima32145 a răspuns:

Daca nu tio aproba ia-ti concediu medical. Nu are ce iti face daca iti iei concediu medical. Daca nu vii fara motiv poti fi dat afara.

| Anonima32145 a răspuns (pentru Anonima32145):

Ti-o* Scuze pentru greselile gramaticale

| Fata1234 a răspuns:

Dacă nu îl aproba încerca să iei un concediu medical te duci la medicul de familie ii dai ceva și îți dă, dar nu posta poze din vacanta și nu spune nimănui ca tu ești de fapt la mare happy nu acasă bolnav laughing