| Ano86426 a întrebat:

Ma aflu intr-un dosar penal cu o fosta prietena, iar ea vrea niste daune morale in valoare de 5 mii de euro, cum că a suferit etc.iar eu acum am dosar penal, ea nu trebuie sa sustina cu ceva anume aceste daune morale? Adica sa fi facut niste teste psihologice sau ceva? Poate pur si simplu sa ceara asa bani?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poate sa solicite daune morale, avand in vedere dreptul acesteia la propria imagine si tu i-ai incalcat-o, nu mai este nevoie de alte probe decat fotografiile. Ca o sa obtina sau nu daunele morale si in ce suma depinde de judecator, s-ar putea sa-i dea mai putin decat a cerut.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Zi-ne mai explicit ce anume ai facut si de ce te-a dat in judecata, nu cred ca pentru ca ai parasit-o, asa ceva ar fi posibil in SUA happy

| Ano86426 explică (pentru Simpatic):

Este vorba de niste poze cu ea cu caracter sexual pe care le.am detinut, iar ea m-a inselat si eu m-am despartit de ea si am ramas cu pozele iar ea m-a dat i judecata ca detineam acele poze...si acum ma judec si ea vrea 5.000 coco daun morale

| darrio2007 a răspuns (pentru Ano86426):

Daca doar le detii si nu ai distribuit nimic, indiferent pe ce cale, nu vad care este obiectul disputei. I le puteai da inapoi si gata. Dar sunt sigur ca tu le-ai distribuit. Nu se ajungea la dosar penal fara anumite dovezi. Ceva va obtine de la tine, poate nu chiar aceasta sumă.

| Simpatic a răspuns (pentru darrio2007):

Corect