| x2gk9r a întrebat:

Salut...
Maine vreau sa ma duc sa imi iau ceva aparat din altex in rate si problema e ca am buletin provizoriu si nu stiu daca pot lua cu provizoriu, lucrez de 2 sau 3 ani si e ok
Am sunat la ei si o zis ca minim 3 luni sa avem lucrat si sa incercam sa vedem daca merge...

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si cartea de identitate provizorie este act de identitate perfect valabil, asa ca se poate sa inchei contractul de cumparare in rate.

| x2gk9r explică (pentru Ioandelasal):

Sper din suflet sa fie asa

| darrio2007 a răspuns:

Nu cred ca merge.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar trebui să meargă. Cartea provizorie e un act de identitate valid

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te impovara cu rate da l in colo de black friday dai dobînzi la banca pentru niste rable de aparate care nu merită efortul, ce vrei sa cumperi televizor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti ca nu e asta un criteriu.