| IonSpintecatoru a întrebat:

Salut, mi-am luat de curand un scuter si vreau sa ma trag prin padure si pe camp cu el, dar pana acolo sunt cam 2 km si trebuie sa merg pana acolo pe un drum public putin aglomerat(trece si politia deseori) iar eu n-am permis, tocmai de aia doar prin paduri si pe camp in general, si intrebarea mea este daca il iau de ghidon si merg pe langa el si dau de politie risc dosar penal?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca il duci de ghidon nu poti fi sanctionat, se sanctioneaza penal conducerea pe drumuri publice fara permis de conducere corespunzator.

| IonSpintecatoru explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc de raspuns. Am mai inteles de la niste prieteni tot cu scutere ca iti pun mana pe toba sau pe motor sa vada daca e cald si daca era ii sanctiona, e adevarat?

| Ioandelasal a răspuns (pentru IonSpintecatoru):

Nu stiu, n-am intalnit si nici n-am auzit.