| java12345678901211144133ytrytu78909876545 a întrebat:

Salut, pentru a pleca cu avionul in Italia de ce am nevoie? Implinesc 17 in vara cu o luna inainte sa merg, desigur daca pot, faza e ca vreau sa merg singur cu acordul parintilor, de ce este nevoie?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de cartea de identitate si de o declaratie notariala autentica a parintilor, prin care acestia isi dau acordul sa pleci in Italia si indica un insotitor major.
Insotitorul major indicat poate fi si personalul de bord de pe avion.

| Yuoia a răspuns:

Daca nu ai 18 ani, nu poti merge singur cu acordul nimanui.
Dar insotitorii de zbor pot fi numiti insotitorii tai pe timpul zborului.
De ce este nevoie, citeste aici: https://notari.pro/......el-si-pret

| Genevaaa a răspuns (pentru Yuoia):

De ce i ai zis ca nu poate merge daca nu are 18 ani dar spui ca insotitorii de zbor pot fi numiti ai lui? Ori una ori alta

| Yuoia a răspuns (pentru Genevaaa):

E obositor sa citesti tot? Nu poate merge singur daca nu are 18 ani.

| Genevaaa a răspuns (pentru Yuoia):

Pai chiar am citit tot dar ori e alba ori neagra

| Yuoia a răspuns (pentru Genevaaa):

E gri!
Ce nu intelegi?
Citeste articolul din linkul dat.

Răspuns utilizator avertizat