| AlexV1905 a întrebat:

Salut, sambata 24.07. 2021 am fost declarat Admis la proba practica pentru permis. Mi s-a spus ca miercuri ar trebui sa vina. Intrebarea mea este: pot conduce masina pana atunci? In caz ca sunt oprit ce se intampla?
Nu ma grabesc in orice caz, cum am asteptat 18 ani, mai astept inca 2 zile dar voiam sa stiu asa pentru cultura generala. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai noroc se intampla o amenda
daca nu ai noroc se intampla un dosar penal.

suspect de multe intrebari de genul asta in ultima vreme, chiar nu se mai invata nimic la legislatie?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti conduce in mod legal, daca esti prins vei fi amendat pentru ca nu poti prezenta permisul de conducere.
Si ar fi trebuit sa stii asta, este o regula foarte simpla.