| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt anul I la facultate, iar un prieten mi-a spus ca trebuie sa-mi scot de la secretariat adeverinta de student si sa o duc la CNAS pentru a fi trecut ca si asigurat pentru ca-mi continui studiile si sa beneficiez in continuare de asigurare, aceasta procedura nu este facuta de facultate, trebuie s-o fac personal?

Răspuns Câştigător
| cosmin1324 a răspuns:

Depinde de facultate, eu nu am avut nevoie, facultatea s-a ocupat de asta. Daca totusi ai nevoie poti vorbi cu medicul de familie daca poate sa rezolve el si sa ii duci lui adeverinta aia.