| anonime291 a întrebat:

Salut, sunt o persoana cu dizabilitati si ma încadrez in gradul handicap grav, cu insotitor, întrebarea mea este daca pot participa si fara sa fiu însotit la festivalul neversea 2023, am 21 de ani. Va rog sa ma ajutati cu aceasta intrebare, as vrea sa ma duc singur la festival fara insotior si vreau sa stiu daca pot participa, va multumesc.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui in ce consta handicapul.
In orice caz, daca te poti deplasa si ingriji singur, te poti duce, nu exista nici o interdictie legala.

| anonime291 explică (pentru Ioandelasal):

Salut multumesc pentru raspuns dar problema e ca eu am primit bilete gratis am trimis un email si pe regulament scrie in felul urmator.,
persoanele încadrate intr-un handicap grav atat ei cat si însotitori lor vor avea grats abonament pentru cele 4 zile de festival.
9.12 Pentru a beneficia de gratuitate, adulții cu dizabilități (sau în cazul minorilor reprezentanții legali ai acestora) trebuie să trimită o cerere prin care să își exprime dorința de a participa la festival și o declarație pe proprie răspundere din care să reiasă încadrarea în grad de handicap la adresa hello@neversea.com. În cazul în care persoanele cu dizabilități vor beneficia de bilet de un abonament pentru cele 4 zile de festival, vor primi din partea Organizatorului un e-mail în acest sens. Aceste persoane sunt obligate ulterior să prezinte în original, în punctul de acces menționat în email-ul de confirmare primit, certificatul de încadrare în gradul de handicap și cartea de identitate spre verificare.
9.20 Persoanele încadrate în grad de handicap grav își asumă obligația de a veni întotdeauna însoțite la

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonime291):

Daca asa este regulamentul va trebui sa mergi cu insotitorul tau.

| RAY a răspuns:

La ce nebunie e acolo, e mult mai bine sa mergi cu cineva si sanatos, ai grija de tine, anul trecut a fost haos

| anonime291 explică (pentru RAY):

Da, dar gen nu prea am cu cine sa merg pentru ca nu prea am prieteni si insotitorul meu este mama si nu o pot convinge sa mearga cu mine pentru ca ea are fobie de public si gen imi doresc mult sa merg la un festival nu am fost niciodata si nu stiu daca sunt amenajari speciale pentru persoane cu dizabilitati, sau daca pot veni fara insotitor

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat te descurci singur sigur ca poti

| SilentRain a răspuns:

Salut ai putea sa trimiți un mesaj aici, ask@neversea.com poate găsești o soluție

| anonime291 explică (pentru SilentRain):

Am incercat sa trimit mai multe emai-uri dar nu imi raspunde