| Holier a întrebat:

Salut TPU, am fost sa imi reinoiesc buletinul ieri si mi-a fost spus ca o sa vina in circa 45 de zile, problema e ca am uitat sa intreb daca imi pot folosi buletinul vechi(expirat) pana vine cel nou.Din cate am inteles poate fi folosit 90 de zile de cand a expirat deoarece s-au luat noi masuri cu pandemia, insa vreau sa fiu sigur, asa ca va intreb pe voi.Dau funda!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti folosi cartea de identitate actuala, termenul de valabilitate a fost prelungit pe perioada starii de alerta si inca 90 de zile dupa incetarea acesteia.