| daninic1 a întrebat:

Salut TPU, am întâmpinat și eu o problema, eram cu mașina încadrat pe banda de stânga și din sens invers era politia la semafor. Faza e că s-au întors și i-a luat la legitimat niște persoane, distanta între noi era undeva de 30-40 de metri ei erau cu spatele la mine. Fără să vreau am trecut pe rosu, faza e că nu s-au întors după mine sau ceva, credeți că mă pot trezi cu ei acasă dacă e vreo amenda nu e problema? Vă mulțumesc mult.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nevoie, ca au inregsitarrrea din masina lor, cu numarul tau de masina si trecerea pe rosu. Deci iti pot trimite amenda acasa!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai pus întrebarea că și cum poliția și ar face treabă la noi și chiar le ar pasa sa se respecte regulile de circulație.

| mi25 a răspuns:

Puteai fi filmat si din spate.

| Yuoia a răspuns:

Si de ce a trebuit sa treci pe rosu?
Daca te-a inregistrat camera de pe masina politiei le vei explica de ce ai fost smecher

| daninic1 explică (pentru Yuoia):

Am și zis am trecut din greșeală

| Mavni a răspuns (pentru daninic1):

Cum din greseala? Unde iti erau ochii? De obicei nu te uiti la semnele de circulatie, la semafoare?

| Yuoia a răspuns (pentru daninic1):

"Fără să vreau am trecut pe rosu"
Serios? Te-a impins cineva, ca tu nu voiai?
Sau te-ai grabit sa treci ca sa nu mai astepti 60 de secunde?

| NisipLaMare a răspuns:

Daca erau camere de filmat in intersectie sau camera din masina de pe bord te-a inregistrat atunci cand ai trecut pe rosu ai mari sanse sa ai surprize.

| daninic1 explică (pentru NisipLaMare):

Când au întors ei erau cu spatele la mine și după am trecut pe rosu

| goguPatent a răspuns (pentru NisipLaMare):

Confunzi grav Romania cu Germania sau ceva... Hahahaha

| NisipLaMare a răspuns (pentru daninic1):

Atunci poti sa dormi linistit fara sa te gandesti la asta.