| GeorgeANDreis a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor. Acum ceva zile am dat o comanda de pe olx si acel om mi-a cerut adresa exacta, adica(judet localitate strada bloc scara apartament ) si eu ca voiam sa achizitionez un anumit lucru am dat, si acum dansul cand i-am dat mesaje nu a raspuns si dupa a zis sa iau altul.
Poate sa faca ceva cu adresa mea adica se poate folosii de ele? Nu stiu sunt speriat.

Răspuns Câştigător
| Ottakringer a răspuns:

Am vandut si am cumparat de pe OLX si nu am patit nimic si nici nu aveam ce sa fac cu adresele celor ce le-am vandut. Stai linistit.

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu are ce sa faca cu adresa ta. Ti-a cerut datelele sa iti trimita coletul prin posta.

| GeorgeANDreis explică (pentru Intruder19):

Stiu asta, dar dupa a spus ca sa caut altul, adica nu stiu mi se pare dubios.

| Intruder19 a răspuns (pentru GeorgeANDreis):

Posibil sa fi dat altcuiva produsl dorit de tine. Daca ii trimiteai datele de pe buletin gen CNP etc. atunci sa iti faci probleme dar cu adresa nu are ce sa faca.

| GeorgeANDreis explică (pentru Intruder19):

Sunt super speriat, adica poate poata sa faca comenzi pe adresa mea sau nu stiu ce se poate intampla am trimis si un mail la antifrauda.ro si astept si de la ei un raspuns. sad

| sweetdann a răspuns (pentru GeorgeANDreis):

Daca face comenzi pe adresa ta (ceea ce e greu de crezut) poti foarte usor sa refuzi coletul cand ajunge... nu te obliga nimeni sa il ridici/platesti! iar ca cineva sa faca asa ceva ar fi prea penal si prea nebun ca sa o faca! stai linistit...