| noisolpXekuNemertXe a întrebat:

Hey lume! Indiferent dacă sunteți din București sau nu, știți pe ce stradă și în ce bloc stă Codrin Bradea? Am fost cu niște prieteni în București week-end-ul ăsta și am mers pe strada lui de vreo 3 zile și mă gândeam că dacă eu am putut afla locația exactă (având în vedere că nici nu stau în București), câtă lume mai știe adresa? Adică trebuie să fie oameni care au văzut din întâmplare în ce scară intră regulat și să-și fi dat seama, dar sincer, eu sunt curios de cei ce n-au văzut și au aflat; să văd câți alți "obsedați" au avut cheful să facă puțin digging și chiar au reușit să afle.

6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Aoleu, ma sperii. Nici nu stiu cine este omul ala. Esti ciudat tipule, mai lauda-te ca urmaresti oamenii si ajungi sa primesti ordin de restrictie. laughing

| noisolpXekuNemertXe explică (pentru GdX):

Tipul ăla e un youtuber de 1 milion de abonați. Și nu pot spune că l-am urmărit că am fost doar de 3 ori pe strada lui și nu i-am bătut la ușă sau ceva. Sursa mea de informații a fost strict canalul lui de YouTube și postările de pe el. Pe Codrin îl urmăresc de prin 2013 și am devenit oarecum atașat emoțional de el, pentru că reprezintă un fel de marcă a copilăriei mele din gimnaziu + că în prezent îmi place conținutul pe care îl produce. Aflându-mă în capitală și ducându-mă în locul ăla m-am simțit mai aproape de el și părea și o provocare interesantă să-i aflu exact locația unde stă.

| darrio2007 a răspuns (pentru noisolpXekuNemertXe):

Spui ca stii strada si chiar si usa. De ce ai mai postat intrebarea?

| noisolpXekuNemertXe explică (pentru darrio2007):

Păi după cum am menționat în întrebare, voiam să văd câți alții
au mai petrecut timp căutând locația, cum am făcut eu; pentru că nu toată lumea ar avea răbdare să analizeze fiecare cadru din video-urile lui Codrin ca să afle suficiente detalii pentru a fi sigur de locația exactă a filmării.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ne ar interesa aspectul asta? E mai interesant sa aflu pe ce strada se afla o brutărie buna sa iau un corn

| noisolpXekuNemertXe explică (pentru suntserios):

Păi poate pe tine nu, dar pe alții da.