| AndryDya a întrebat:

am o intrebare si vreau un raspuns concret, nu exista vreo cale prin care pot pleca cu tatal meu in Anglia fara semnatura mamei care este in Italia? Am 15 ani

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti pleca fara acordul mamei, dar exista o rezolvare.
Mama ta poate da declaratia autentica la orice reprezentanta diplomatica (Ambasada ori Consulat) a Romaniei din Italia si apoi o trimite prin posta sau curier rapid.

| AndryDya explică (pentru Ioandelasal):

Stiam asta, mama mea e foarte departe de aceste institutii iar unde lucreaza, nu are liber mai mult de 2 ore! Voiam o alta modalitate, dar multumesc

| Ioandelasal a răspuns (pentru AndryDya):

Nu exista o alta modalitate legala.