| Yiing a întrebat:

Am o mare nemultumire. Acum doua luni am fost sunat de catre cei de la Orange cum ca am castigat o tableta si ceva internet(a zis ca am fost selectat din alti 30 indivizi). Mi-a fost specificat clar ca nu o sa mi se adauge absolut nimic de plata la abonament(am intrebat de mai multe ori asta) asa ca am acceptat tableta si internetul bonus. Iar acum vad ca am de plata 50lei in plus in fiecare luna. Am sunat sa rezolve si sa verifice inregistrarea. Au verificat, mi-au dat dreptate, iar acum vor sa isi restituie tableta. Ce sa fac? Sunt atat de indispus Mi-au zis clar ca am castigat, ca nu o sa platesc nimic in plus, iar acum? Si chiar nu vreau sa le-o dau inapoi pentru ca acum e a fratelui meu mai mic. Intrebarea este : Am dreptul sa o pastrez? Ei mi-au dat-o "cadou". Mersi!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai probe ca ai primit-o cadou nu trebuie s-o restitui si nici s-o platesti.
Daca nu ai probe atunci va trebui s-o restitui sau s-o platesti.

| Yiing explică (pentru Ioandelasal):

Inregistrarea apelului, care este la ei, este o proba?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Yiing):

Este o proba dar tu n-ai cum o prezenta si daca n-o prezinta ei atunci n-ai nimic si ei nu cred ca sunt prosti s-o prezinte.

4 răspunsuri:
| oz_1736 a răspuns:

In momentul in care au recunoscut ca te-au inselat, adica era pe bani, clar ca te-au mintit cand au spus ca ai castigat. De fapt era un abonament la internet+ tableta. Deci tableta se restituie

| Yiing explică (pentru oz_1736):

Da m'au mintit, mi'au dat'o cadou, puteam face orice cu tableta, am primit'o cadou. sau cel putin asa am crezut pana acum. n'are sens tongue ei nu isi asuma greseli?