| Aries a întrebat:

..am picat bacul la mate cu 4.10,romana 7.40 si geografie 8.10,ce sanse am sa mai castig 90 de sutimi la contestatie? sad.Astept raspunsurile voastre va rog.Eu sunt convins ca merit mai mult, mi-am calculat nota si necordandu-mi punctajul complet la fiecare subpunct si totusi imi iesea 5 nota.Astept raspunsurile voastre va rog

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Fa contestatie! N-ai nimic de pierdut --- doar matematica! Bafta multa!

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Pune mina pe carte, invata! era mai bine cind se dadea examen trapta 1 la liceu -cl.9; 10, apoi examen pentru. treapta a doua, 11-12 clase!

| brandiburu a răspuns:

Asta se intampla cand elevul nu invata. In fine, acum nu este timpul pentru morala insa, cu putin ajutor de la parinti (stii prea bine la ce ma refer)... cine stie.

| Geotr a răspuns:

Eu stiam ca"," ca sa promovezi trebuie sa iei 6 deci ti'ar trebui sa castigi 1 punct si 90 de sutimi...si depinde de cine corecteaza; exista sanse si nu prea

| DragonuAK47 a răspuns:

Parerea mea e ca nu trebuie sa faci contestatie! s-ar putea sa iei mai mic de 4.10 dupa aia...