| Darky142 a întrebat:

Salut TPU. Am și eu o întrebare, am cumpărat o mașină, am luat-o în evidenta la primărie pe numele meu, dar masina nu a mai fost folosita și nu am inmatriculat-o pe numele meu, masina o pot vinde sau trebuie neapărat sa o înmatriculez pe numele meu? Tin sa menționez ca a trecut aproape un an de când am cumpărat masina, mulțumesc

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sigur că mai poți s-o vinzi, doar să-ți vină cumpărătorul

| Darky142 explică (pentru sierra1):

O pot vinde asa, chiar dacă în talon nu e numele meu și eu doar la primarie am luat masina in evidenta la taxe și impozite, pe contractul de vânzare cumpărare trebuie trecut numele meu sau proprietarul din talon

| sierra1 a răspuns (pentru Darky142):

Du-te la un birou de intermediere vanzari auto, nu-ți ia multi bani și te rezolvă rapid

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce ai vrea sa o vinzi daca tocmai ai cumpărat o?

| darrio2007 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

A cumparat-o acum un an.