| Coshmar9 a întrebat:

Am si eu o intrebare... Daca aș bate pe cineva din cauza ca s-a dat la gagicamea sau i-a facut avansuri ce aș putea pati? Si ce s-ar intampla legal?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti avea dosar penal, cel putin pentru infractiunea de lovire sau alte violente, conform Codului penal, citez:
"Art.193. Lovirea sau alte violenţe
  (1) Lovirea sau orice acte de violenţă cauzatoare de suferinţe fizice se pedepsesc cu închisoare de la 3 luni la 2 ani sau cu amendă.
  (2) Fapta prin care se produc leziuni traumatice sau este afectată sănătatea unei persoane, a cărei gravitate este evaluată prin zile de îngrijiri medicale de cel mult 90 de zile, se pedepseşte cu închisoare de la 6 luni la 5 ani sau cu amendă.
(3) Acţiunea penală se pune în mişcare la plângerea prealabilă a persoanei vătămate."
Ce o sa patesti concret depinde de urmarile bataii, ce va decide procurorul (daca te trimite in judecata sau nu) si apoi de hotararea judecatorilor.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nimic daca nu face plangere

| raMLesS a răspuns:

Ce prost esti, cum sa-l bati ma daca s-a dat la gagica-ta? De unde sa stie el ca are iubit?
Si care-i problema daca s-a dat? Ti-e frica ca ti-o fura? Pai daca aia te lasa pentru el inseamna ca a gasit ce ii place sau e o zdreanta, ce-ai de pierdut?
Si ce-ai putea patii? Daca esti major si aluia i se pune pata, poate sa te dea in judecata foarte usor, daca nu, o amenda de cateva sute de lei.
Sper sa primesti ceva foarte grav derbedeule care esti, in 2018 inca mai exista primitivi ca tine care gandesc asa, nu esti in stare sa agati alta fata ma la*agiule?
Daca esti mare zmeu, da-o ba cu mine, nu te lua de altii aiurea.

| Coshmar9 explică (pentru raMLesS):

Ba smardoiule... Veziti in p*** mea de treaba, eu am pus o intrebare.nu fi asa periculos ca s.ar putea sa.ti cada dinti?