| BumBastica a întrebat:

Am si eu o mica-maare problema!
In urma cu o luna am intretinut relatii sexuale cu o minora!(Ea a vrut!)Marea prostie a fost ca am filmat intreaga scena si a ajuns clipul la parintii ei...care vor sa mearga la politie! Intrebarea este:Ce se poate intampla din toata chestia asta? In clip nu se vede fata mea..doar vocea si mentionez ca nu am fost singurul care m-am culcat cu ea!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti fi acuzat de act sexual cu un minor, daca minora avea sub 15 ani la data actului, conform art.220 din Codul penal.
Daca minora are peste 15 ani si actul a fost consimtit atunci nu vei putea fi acuzat de vreo infractiune sexuala decat daca actul a fost consimtit datorita promisiunilor pe care i le-ai facut.
Daca scapi de aceste infractiuni poti fi acuzat de infractiunile prevazute si pedepsite de art.374 sau 375 Cod penal. Nu le pot cita deoarece programul TPU nu-mi permite sa le citez la aceasta categorie.
P.S. Ar trebui sa-ti fie rusine si sa te simti vinovat, din ce spui nu este cazul, mai mult, se pare ca dai vina pe minora.

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce varsta are, daca are sub 15 ani e posibil sa infunzi si puscaria un pic, daca e mai mare de 15 ani trebuie sa se dovedeasca ca nu si a dat accordul

| ywar a răspuns:

Mama ce te-a lucrat! ingenioasa, n-am ce zice!
Daca nu i-a placut si are boala pe tine spune ca ai violat-o, caz in care puscarie scrie pe tine. Pe de alta parteraportul sexual liber consimtit cu o persoana care a implinit varsta de 15 ani nu constituie infractiune.
Acum depinde in care tabara te gasesti.
Din pacate putini adolescenti realizeaza prostiile pe care le fac la momentul infaptuirii lor. S-ar putea ca parintii fetei sa mearga pana la capat... din nefericire pentru tine.

| SergiuBoss11 a răspuns:

In anii ce vor urma vei avea timp sa reflectezi asupra greselii tale.nu incerca sa scapi basma curata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca are peste 16 ani si si-a dat acordul, scapi de pusacarie. Daca are sub 16 ani nu mai conteaza daca si-a dat acordul sau nu, la fel cum nu va conta pentru colegii tai de la puscarie daca tu ti-l vei da sau nu.

| L1feDRAIN a răspuns:

E grava situatia, nu sunt politic nu stiu ce se poate intimpla, dar
ar trebui sa dovedesti ca fata s-a culcat cu alti baieti FIIND MINORA SI FARA CA PARINTII SA STIE ASTA si ca ea a cerut sexul si tu nu ai putut sa spui nu, inteleg, dar nu trebuia sa faci asta..esti matur sa inteleg asa ca nu am decind sa iti spun sa chemi parintii tai (dar nu ar fi rau) si sa mergi la parintii fetei sa vorbesti cu ei ca mai bine sa te chinui mental cu acestea decit sa afle politia de chestia asta si atunci va fi cu mult mai rau.

Incearca sa vorbesti cu parintii ei si cu ea in acelasi timp (toti 3) si sa calmati situatia. Poate o sa ai tu o vina ca esti major, dar mai bine lor decit politiei.

---------------------------------------------------
My life is draining.

| Klandestin a răspuns:

Pff, te joci cu minore, si te mai si filmezi straight face, eu cred ca trebuia sa mearga mult mai repede la politie, nu peste o luna

| Klandestin a răspuns:

Dar iai promis ceva sau ca ii oferi ceva?

| Nustiucinece a răspuns:

Salut, pai sa inteleg ca esti major daca ti-e frica, totusi ai lasat-o sa filmeze. Pai daca esti major si o sa te prinda o sa incepi sa mergi prin tribunale urmat de inchisoare. Am avut o prietena care a patit asa si baiatul a primit 3 ani de puscarie.

| SorinelCopilu a răspuns:

Întreabă dacă vrea sa stea cu tine ca soț ai soție și dacă vrea și are peste 14 ani îi zici așa când meri la politie zici ca vrei sa stai cu mine politia no sati mai facă nimic frate o iei de nevasta și gata o convingi sa se mute cu tine credeam și eu am pățit după care bagi niște certuti fără noima timp de o sapt amână și o sa plece singura

| Leo1993 a răspuns (pentru SorinelCopilu):

Si daca minora nu accepta si s-a culcat cu el tocmai pentru a-i face rau?

| L1feDRAIN a răspuns (pentru Leo1993):

E o "curva" daca a facut asta.

| Leo1993 a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Cred ca asta a fost si scopul ei. doar nu crezi ca apeleaza la politie ca nu a violat.o bine?rolling on the floor

| L1feDRAIN a răspuns (pentru Leo1993):

Aici ai dreptate laughing

| SorinelCopilu a răspuns (pentru Leo1993):

Atunci e o parasuta si ar trebuiii sa mearga la toti cei cu care s-a culcat sa arte ca nu el a fost primul