| Alexandrastefaniaualy a întrebat:

Am vorbit cu un tip care este din alt oras, sa facem schimb de telefoane, asta insemnand sa le trimitem amandoi in acelasi timp prin curier. Ce se intampla daca eu l-am trimis si a ajuns la el deja, iar el doar a spus ca l-a trimis dar de fapt nu a facut asta, iar nici unul dintre noi nu a specificat la curierat ca este un schimb, doar l-am trimis pur si simplu, adica curierul care l-a livrat nu stie nimic despre ce s-a intamplat, iar in final eu nu am niciun martor sau dovada ca am fost inselat (doar mesajele), politia poate face ceva in privinta asta?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa-ti cumperi alt telefon daca ai fost atat de fraier. Poti sa incerci sa depui o plangere la politie daca ai dovada ca a fost o intelegere intre voi: e-mail, sms, discutie online pe un serviciu de chat gen Viber, etc.

| Alexandrastefaniaualy explică (pentru Salontanul):

Am vorbit pe whatsapp, dar a sters tot si a ramas dor ce am scris eu, la mesajele lui arata ' acest mesaj a fost sters', sa inteleg ca nu se mai poate face nimic daca este asa?

| Salontanul a răspuns (pentru Alexandrastefaniaualy):

Nu stiu! Se zice ca se pot recupera. Poti sa incerci.

| Alexandrastefaniaualy explică (pentru Salontanul):

Eu m-am informat, si nu se mai pot recupera

| Salontanul a răspuns (pentru Alexandrastefaniaualy):

E! Se pare ca la ei (daca procurul dispune) se pot recupera. Orice activitate digitala lasa o urma, vrei nu vrei. Multumesc pentru funda!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face plangere penala pentru inselaciune, daca poti dovedi ce-ai spus.