| HaKa93 a întrebat:

am o intrebare la care de mult incerc sa caut un raspuns mai complex. As vrea sa stiu care este rolul aminoacizilor in organism. Deci rolul ci nu din ce sunt compuse.

Am inteles ca e ceva legat de proteine care ajuta la refacerea muschiului...nu stiu sigur si de aceea va intreb ca poate stiti mai bine.

Cel mai bun raspuns primeste funda.

Va rog sa nu dati copy-paste de pe alte siteuri. Vreau sa imi explicati asa cu trebuie.

Multumesc

2 răspunsuri:
| cristi28george a răspuns:

Salut din cate stiu eu aminoacizi sunt ca sa nu retina apa in organism adica sa nu se depuna grasimea da ajuta la regenerarea muschilor in momentu in care faci sala dar este un efect fortat daca ii iei cu *sacu*... daca e un raspuns eronat imi cer scuze...

| Cosmin86 a răspuns (pentru cristi28george):

Serios? asta stii tu?

esti doar un copil mic, nu?