| ma3ryian a întrebat:

Salut TPU!
Azi am cumparat o remorca auto 750 kg din Dedeman. Factura e pe numele meu ( Nume CNP ) dar as vrea sa o inscriu pe taicamiu RCA mic. Cum trebuie sa procedez?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti s-o vinzi tatalui, este mai simplu, donatia se face in forma autentica la un notar public si te costa.

| ma3ryian explică (pentru Ioandelasal):

Trebuie sa scot fiscal sau fac doar in contract simplu de vanzare - cumparare?

| Ioandelasal a răspuns (pentru ma3ryian):

Cred ca este destul un contract de vanzare-cumparare tipizat, deoarece n-a fost inca inmatriculata pe tine.

| ma3ryian explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si de ce n-a cumparat-o tatal, era mai simplu.
Poti sa-l treci si pe tatal tau pe certificatul de inmatriculare si atunci poate face el RCA pentru remorca.

| ma3ryian explică (pentru Ioandelasal):

Nu pot sa fac act de vanzare sau de donatie?