| korenix a întrebat:

Azi am fost nevoit sa scriu o declaratie din motiv ca cineva a depus o plangere in potriva mea, eu fiind minor.
Tot ce am primit a fost o avertizare!
Tot ce ma intereseaza este, cand voi da de permis ma va afecta intr-un fel acea declaratie?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. N-o sa te afecteze. Vreau sa stiu insa, daca ai scris acea declaratie fara prezenta parintilor sau a unui avocat numit de parinti? Daca da, sa nu mai faci asta pe viitor.

| korenix explică (pentru Salontanul):

Am scris-o cu prezenta unui parinte

| darrio2007 a răspuns:

Nu te afecteaza. Poate doar acel cineva care a depus plangerea.

| K0sti a răspuns:

Si eu am o plangere "in potriva ta"... pune mana pe cartea de romana!

| CarTooNXD a răspuns:

Daca nu-i dosar penal n-ai nici o problema.winking