| IonutCG90 a întrebat:

Salut TPU,

~Dacă ați fi /președinta/președintele/premierul României, ce atitudine/decizie ați avea cu imigranții musulmani?

~Răspunsul cât mai apropiat de viziunea mea, va fi premiat.

6 răspunsuri:
| J3nnif3r a răspuns:

Mi se pare amuzant faptul ca tu nu cauti o opinie ci pe cineva care sa iti confirme opinia.
In orice caz nu i-as caza in campusuri studentesti sau printre cetateni romani, ci in tabere/ locuri speciale. Din cate stiu sunt sate parasite in Romania sa le faca acolo o comunitate nu sa ii aduca unde ar avea resurse sa construiasca si sa plaseze bombe. Inca un lucru, cred ca ar trebui supravegheati cel putini in primii 1-2 ani de catre cativa soldati pentru orice eventualitate ca doar pot fi un pericol pentru siguranta nationala

| IonutCG90 explică (pentru J3nnif3r):

Treaba cu campusurile si comunitatile mi se pare deplasata. Sa ma scuzi dar daca ajungem sa le facem comunitati PE PAMANT ROMANESC, asta ar insemna ca in mai putin de 100-200 ani, sa ajungem in inferioritate cel putin numerica. Nu de alta, dar sa luam exemplu COVASNA si HARGHITA etc... Ideea cu soldatii, sună bine, trebuiesc controlati si luati la puricat o perioada lunga. Romania din cate stiu eu, cu toate denumirile pe care le-a avut in trecut, niciodata nu a avut "reputatia" de colonisti, am fost imigranti, chiar in perioadele 5000-7000 IHR, Am creeat natiuni intregi in Europa,(stiu ca poate pentru unii suna ciudat/lingusitor) dar niciodata cu sabia. Ce zicea ALaric 1(Dobrogeanul) dupa ce zdrobea Roma, asta nu mi se pare un gest deplasat, dat fiind faptul ca Imparatii Romei pe acea vreme faceau dragoste cu magarii prin senat. In concluzie, nu-mi spun opinia dar legata de ce ai scris tu vreau sa adaug si faptul ca noi nu ne ducem peste ei sa-i scormonim musuroiul, nici ei nu au ce cauta aici. {Sa nu ti se para ca ti-am spus opinia mea, ca nu ti-am spus-o big grin}
Mersi de raspuns rose--

| doctorandus a răspuns:

In ipoteza ca ar exista imigranti sirieni care vor in Romania...

| NoFeelings a răspuns:

Decizia mea ar fi sa acceptam maxim 100 de imigranti, poate chiar mai putin.Si acestia,in camine speciale pentru ei,azile pentru imigranti,unde,sa munceasca,sa invete cartea si romana,de asemenea sa stie neaparat legile romane,articolele care trebuie subliniate pentru orice om si cele pentru imigranti.
In orice caz, cea mai bună decizie ar fi sa blocam sub orice forma granitele, si sa incercam sa ii potolim de la razboi, acolo, in tara lor.

| IonutCG90 explică (pentru NoFeelings):

Sună bine, nu ar fi decizia mea dar suna bine si nu as avea nimic impotriva acestei decizii, as mai adauga si CRESTINIZAREA, nu sunt crestin practicant dar daca ar putea sa renunte la religia lor, inseamna ca pot sa fie oameni. E doar parerea mea happy Mersi de raspuns rose--