| Tucică a întrebat:

daţi-mi 3 exemple de oameni patrioţi din zilele noastre, argumentaţi şi de ce credeţi că este patriot după părerea voastră personală!

Răspuns Câştigător
| MytzaMytz a răspuns:

Regele Mihai->Deoarece, a fost rege si chiar acum la varsta de 91 de ani sau 90 se comporta ca un model de patriotism.
Mihai Gadea->Deoarece ajuta Romania si o ajuta in fiecare zi, chiar astazi pe data de 27 mai a facut cel mai mare dapel din lume pentru Romania 8 hectare.
Victor Ponta -> Deoarece iubeste Romania, si a dat doavada de patriotism.